Odzież reklamowa a reklama w telewizji

Odzież reklamowa

Odzież reklamowa

W dzisiejszych czasach reklama masowa odgrywa bardzo istotną rolę w marketingu. Masowość to oczywiście docieranie z przesłaniem reklamowym do maksymalnej liczby klientów. Reklama masowa ma tę zaletę, że pozwala na sprawne i szybkie zareklamowanie produktu, usługi, idei, wartości, itp., bez konieczności tracenia znacznej ilości sił i środków. Występować tutaj mogą takie przykłady jak reklama w środkach masowego przekazu, dystrybucja gadżetów reklamowych, itp. Dwie podane metody są najpopularniejszymi, choć masowością charakteryzuje się również reklama z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej.

Czy jednak reklama w środkach masowego przekazu jest korzystniejsza czy też dystrybucja gadżetów reklamowych? Odpowiadając na to pytanie, dobrze jest dokonać konkretnego porównania, posługując się przykładem. Odzież reklamowa to gadżet cieszący się rosnącą popularnością. Czy opłaca się bardziej niż reklama w telewizji – najpopularniejszym wciąż środku masowego przekazu?

Przede wszystkim w grę wchodzą koszty. Odzież reklamowa należy do najdroższych gadżetów reklamowych, czego powodem jest powierzchnia – są to przedmioty odpowiednio duże, by umieścić na nich reklamę czytelną i wyraźną. Jednakże koszty reklamy w telewizji są nieporównanie większe. Wraz z kosztami idzie efektywność – stosunek poniesionych koszów do zysków. Nie da się ukryć, że reklama w telewizji cechuje się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widzów, a więc potencjalnych klientów. Z całą pewnością zyski z takich reklam są większe, aniżeli w przypadku odzieży wykorzystywanej w reklamie. Kolejnym aspektem jest zasięg. Odzież reklamowa może być sprzedawana na terenie całego kraju (a nawet poza jego granicami), na terenie województwa, miasta albo tylko w jednym sklepie. Wynika z tego, że reklama w telewizji ma o wiele większy zasięg, chyba, że mowa jedynie o telewizji lokalnej. Z reguły jednak znacznie więcej klientów można pozyskać poprzez reklamę telewizyjną.

Wynika z powyższego, że nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, która z opcji reklamowych jest lepsza. Zależy to bowiem od zasięgu działania danego reklamodawcy oraz jego celów – jeśli są one ogólnokrajowe, być może reklama telewizyjna będzie lepsza, jeśli są one jedynie lokalne – wówczas odzież może mieć większą efektywność.