Baloniki reklamowe z helem – garść przydatnych informacji

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Balony z helem to gadżet, który bardzo często spotyka się podczas różnego rodzaju wydarzeń branżowych takich, jak pikniki, koncerty czy konferencje. Tego typu produkt przykuwa uwagę każdego – zarówno dziecka, jak i osobowy dorosłej. Baloniki mogą być rozmieszczone osobno lub ułożone w fantazyjne kształty. Produkty tego typu różnić mogą się od siebie kolorystyką, wielkością czy kształtem (świetną alternatywą dla modeli okrągłych są te w formie serca czy gwiazdy). Jednym z popularniejszych rodzajów balonów są te wypełnione helem. Co warto wiedzieć na ich temat?Dlaczego baloniki reklamowe wypełnione helem unoszą się w powietrzu? Związane jest to z faktem, iż jest on lżejszy od powietrza. Siła wyparcia helu jest tak duża, że może on utrzymać, a nawet unieść w górę określoną masę. W tym przypadku jest to ciężar materiału, z którego balon został wykonany. Mamy tutaj do czynienia z identycznymi prawami wyporności jak te, które możemy zaobserwować w wodzie.

Wiele osób zastanawia się, jak długo baloniki reklamowe wypełnione helem będą się unosiły w powietrzu. Tego typu reakcja będzie miała miejsce dopóki, dopóty nie natrafi on na rozrzedzone powietrze, które będzie tak samo lekkie, jak balon. Przywiązując lateksowy balon, po pewnym czasie przestanie on próbować odlatywać. Zamiast tego, będzie pływał w powietrzu bez napinania sznurka, a następnie osiądzie na ziemi. Związane jest to z faktem, iż lateks, z którego wykonany jest balon posiada pory, a te mają taką samą strukturę jak te, które znajdują się na ludzkiem skórze. Tak samo, jak nasz organizm przepuszcza z ich pomocą wodę w postaci potu, tak pory w lateksowym balonie przepuszczają hel. Balon ma go z czasem coraz mniej i z każdą godziną coraz bardziej znacząca jest jego masa. W końcu dochodzi do sytuacji, gdy jego ciężar jest tak duży, że przestaje on latać.

Baloniki reklamowe z helem zwiększają swój rozmiar w momencie, gdy zaczyna ulatywać z niego hel. Im jest on większy, tym więcej helu będzie w stanie pomieścić, a co za tym idzie – przez dłuższy czas będzie go tracił i dłużej będzie się unosił w powietrzu.